Šiandien daug kalbama apie emocinę gerovę, tad organizacijoms tenka pasukti galvą ieškant sprendimų, kaip ir ką jos gali pasiūlyti savo darbuotojams, galvojant tiek apie emocinių sunkumų prevenciją, tiek apie paramą, susidūrus su sunkumais. Kas atsakingas už darbuotojų emocinę gerovę? Kokia darbuotojų atsakomybė rūpinantis emocine gerove? Vadovų? O gal palikime šį rūpestį profesionaliems psichologams, juk jie žino geriausiai?
Vis labiau populiarėja profesionalios psichologinio konsultavimo paslaugos, tačiau pastebime, kad organizacijos galėtų dar labiau susitelkti į bendruomeniškumo skatinimą. Jei kiekvienas, ar bent jau didžioji dalis organizacijos darbuotojų, gebėtų pasirūpinti savimi bei kolega/-e, kuris/kuri susiduria su emociniais sunkumais, organizacijų kultūra taptų daug atsparesnė ir atviresnė.
MB „Gijų“ užsakymu 2022 m. atlikta Lietuvos gyventojų apklausa atskleidė, jog atvirai kalbėti apie emocinius sunkumus vis dar sunku. Kiti pasauliniai tyrimai atskleidžia, kad susidūrę su emociniais sunkumais darbuotojai dažniau rinktųsi pirmiausiai kalbėti su kolegomis, o ne su HR specialistu ar psichologu.
Kalbėti apie emocinę gerovę organizacijose yra svarbu, todėl kviečiame į nemokamą internetinį seminarą, kuriame MB „Gijos“ partnerės ir konsultantės Karilė Levickaitė ir Milda Autukaitė kvies diskutuoti tema „Kas yra atsakingas už emocinę gerovę organizacijose?“. Renginyje taip pat pristatysime kartu su MB „Gijomis“ sukurtą žaidybinį e. mokymą „Baubukų išvarymo iššūkis“, sukurtą organizacijoms besirūpinančioms darbuotojų emocine sveikata.